Перший національний Інформаційний День по проекту «Біоенергетика для Бізнесу» (В4В)
Період виконання проєкту 2015-2017
Фінансування Horizon 2020
Послуги Організація семінарів
Сектор Біогаз та біометан Електрична енергія з біомаси та ТЕЦ Енергоефективність Рідкі біопалива Теплова енергія з біомаси
Місце виконання проєкту Україна
Партнери 10 країн ЄС

25 березня 2016 року відбувся перший Національний Інформаційний день про проекту “Біоенергетика для Бізнесу”. Метою заходу було представлення проекту «Біоенергетика для Бізнесу» (В4В). Представлення та обговорення поточних результатів виконання проекту в контексті розвитку теплової біоенергетики в Україні.

Міжнародний проект «Біоенергетика для Бізнесу» сприяє (частковій) заміні викопного палива (наприклад, вугілля, нафти, газу), що використовується для опалення, доступними ресурсами біомаси (наприклад, побічними продуктами деревообробної промисловості, лісовою біомасою, гранулами, соломою та іншими сільськогосподарськими відходами) в Європейському Союзі та за його межами. Проект «Біоенергетика для Бізнесу» демонструє інвесторам і споживачам як використовувати біомасу енергоефективним і економічно-доцільним способом. Проект концентрується на наступних основних напрямках: (І) Використання раціональних бізнес-моделей та фінансових моделей, (ІІ) Створення сприятливого середовища, (ІІІ) Ретельна оцінка та реалізація проектів з виробництва теплової енергії з біомаси для централізованого теплопостачання і для власних потреб виробника.

Нижче ви можете ознайомитись з презентаціями згідно програми Інформаційного дня.

1. Тетяна Желєзна, НТЦ «Біомаса». Представлення проекту «Біоенергетика для бізнесу» (В4В). Перспективні сегменти ринку теплової енергії в Україні.

2. Георгій Гелетуха, НТЦ «Біомаса», БАУ. Сучасний стан та перспективи розвитку біоенергетики в Україні.

3. Ольга Гайдай, НТЦ «Біомаса». Використання твердої біомаси для виробництва теплової енергії в Україні. Кращі приклади.

4. Євген Олійник, Біоенергетична асоціація України (БАУ). Логістичні питання вибору біомаси для об’єктів теплової біоенергетики.

5. Володимир Крамар, Агентство з відновлюваної енергетики. Виробництво та використання гранул і брикетів з біомаси.

6. Тетяна Желєзна, НТЦ «Біомаса». Базові моделі ринку теплової енергії.

7. Євген Олійник, БАУ. Приклад ТЕО будівництва котельної на біомасі.

8. Анатолій Баштовий, НТЦ «Біомаса». Представлення електронної таблиці для розрахунку параметрів деревного палива та соломі (розроблено в рамках проекту В4В).