Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі України
Період виконання проєкту 09/2018-09/2019
Фінансування United Nations Development Programme
Послуги Консалтинг Ринкові дослідження
Сектор Теплова енергія з біомаси
Місце виконання проєкту Україна

Ідентифікація потенційних проектів і розробка техніко-економічного обґрунтування котельних на біомасі, що використовують сільськогосподарську біомасу. Розробка загальнонаціональної кампанії з просування біомаси до енергії в муніципальному секторі. Проведення комплексу навчальних модулів у сільськогосподарському, екологічному та комунальному секторах.

В рамках проекту було виконано наступні техніко-економічні обґрунтування (ТЕО):

Виробництво брикетів з біомаси для їх подальшого використання у твердопаливних котлах у місті Болград Одеської області

Виробництво брикетів з енергетичної верби для їх подальшого використання у твердопаливних котлах Мурованокуриловецького району Вінницької області

Виробництво брикетів із біомаси для їх подальшого використання у твердопаливних котлах Михайло-Коцюбинської ОТГ Чернігівської області

Реконструкція котельні зі встановленням котлів для спалювання біопалива у м. Старокостянтинів, Хмельницької області

Проект передбачає реконструкцію працюючої комунальної газової. Котельню на біопаливі потужністю близько 1,0 МВт заплановано приєднати до існуючої теплової мережі. Така потужність дозволяє покривати до 100% потреб у гарячому водопостачанню влітку, а в цілому – 56% загальних потреб споживачів в тепловій енергії за рахунок біомаси. Основним паливом для котельні буде гранула з біомаси аграрного походження. Планове річне виробництво тепла з біомаси складатиме 5460 Гкал, при цьому потреба у паливі складатиме біля 1600 т гранул з лушпиння (650 т н.е.). Капітальні витрати складатимуть від 3,3 до 4,1 млн грн. Використання біопалива заміщуватиме до 744 тис. м3/рік газу, що приведе до зниження викидів парникових газів на 1414 тСО2екв щорічно.

Реконструкція котельні зі встановленням котлів для спалювання біопалива в смт. Наддніпрянське, м. Херсон

Проект передбачає реконструкцію працюючої комунальної газової котельні. Котли на біопаливі заплановано приєднати до існуючої теплової мережі. Потужність біопаливних котлів повинна складати близько 1,0 МВт.
Основним паливом для котельні буде гранула з біомаси аграрного походження.
Планове річне виробництво тепла з біомаси складатиме 1990 Гкал, при цьому потреба у паливі складатиме біля 590 т гранул з лушпиння (235 т н.е.).
Капітальні витрати складатимуть від 2,7 до 3,5 млн грн.
Використання біопалива заміщуватиме до 270 тис. м3/рік газу, що приведе до зниження викидів парникових газів на 516 тСО2екв щорічно.

Реконструкція котелень зі встановленням котлів для спалювання біопалива у Веселинівській селищній об’єднаній територіальній громаді, Миколаївської області

Проект передбачає реконструкцію трьох працюючих комунальних газових котелень. Нове обладнання на біомасі потужністю близько 500 кВт заплановано розмістити у блочно-модульному виконанні суміжно з існуючими газовими котельнями. Основним паливом вибрано брикети з біомаси аграрного походження. Планове річне виробництво тепла з біомаси складатиме 728 Гкал, при цьому потреба у паливі складатиме біля 231 т солом’яних брикетів (122 т у.п.). Капітальні витрати складатимуть 3,7 млн грн.

Використання біопалива заміщуватиме до 99 тис. м3/рік газу, що приведе до зниження викидів парникових газів на 189 тСОщорічно.

Реконструкція котелень зі встановленням котлів для спалювання біопалива у cмт. Приазовське Запорізької області

Даний інвестиційний будівельний проект орієнтований на заміщення використання вугілля в теплопостачанні шляхом організації виробництва теплової енергії з біомаси. Проект передбачає реконструкцію двох працюючих вугільних котелень. Нове обладнання на біомасі потужністю 1,86 МВт заплановано розмістити в блочно-модульному виконанні суміжно з існуючими котельнями. Основним паливом вибрано гранули з лушпиння соняшника та тюкована солома. Планове річне виробництво тепла з біомаси складатиме 2800 Гкал, при цьому потреба у паливі складатиме: 294 т гранул та 642 т тюкованої соломи. Загальна потреба в інвестиціях, включаючи ПДВ, складає: від 3,3 до 4,2 млн. грн.

Використання біопалива заміщуватиме до 470 т/рік вугілля, що приведе до зниження викидів парникових газів на 1325 тСО2екв щорічно.

Будівництво котельні зі встановленням котлів для спалювання біопалива у м. Мелітополь Запорізької області

Даний інвестиційний проект орієнтований на заміщення використання газу шляхом організації виробництва теплової енергії з біомаси. Автономну котельню на біомасі 500 кВт планується розмістити на території Мелітопольської загальноосвітньої школи. Основним паливом вибрано гранули з лушпиння соняшника.

Планове річне виробництво тепла складає близько 420 Гкал, при цьому потреба у паливі – близько 120 т пелет.  Загальна потреба в інвестиціях складає 2.0 млн. грн. Використання біопалива заміщуватиме до 57 тис м3 газу, що приведе до зниження викидів парникових газів на 110 тСО2екв щорічно.

Будівництва котелень зі встановленням котлів для спалювання біопалива у cмт. Пирятин Полтавської області

Даний інвестиційний проєкт орієнтований на заміщення використання вугілля та газу шляхом організації виробництва теплової енергії з біомаси. Три автономні котельні на біомасі планується розмістити на території Пирятинської міської ОТГ. Нове обладнання на біомасі заплановано розмістити у блочно-модульному виконанні в близькості до споживачів. Основним паливом вибрано гранули з лушпиння соняшника.

Планове річне виробництво тепла складає бл. 510 Гкал, при цьому потреба у паливі – бл. 150 т гранул. Обсяг капітальних інвестицій складає 5,3 млн грн.

Використання біопалива заміщуватиме 60 т вугілля та близько 25 тис м3 газу, що приведе до зниження викидів парникових газів на 215 тСО2екв щорічно.

Створення плантації енергетичної верби для виробництва тріски та подальшого її використання у котельні на біомасі Ксаверівської сільської ради

Реалізація проекту створення плантації енергетичної верби планується на орендній території Ксаверівської сільської ради площею 90 га, Васильківського району Київської області. Передбачається, що плантація енергетичної верби забезпечить 100% потреб в сировині котельні с. Ксаверівка загальною потужністю 300 кВт, яка опалюватиме школу та дитячий садок. Річне виробництво тріски з енергетичної верби складе до 1800 т та призведе до скорочення викидів парникових газів на 1006 т СО2екв за рахунок заміщення біомасою природного газу.

Створення плантації енергетичної верби для виробництва тріски та подальшого її використання у котлах на біомасі Іршавської міської об’єднаної громади

Реалізація проекту створення плантації енергетичної верби планується на орендній території Іршавської ОТГ площею 60 га в селах Лоза та Собатин, Іршавського району Закарпатської області. Передбачається, що плантація енергетичної верби забезпечить 100% потреб в сировині котелень м. Іршава загальною потужністю 788 кВт. Річне виробництво тріски з енергетичної верби складе до 1200 т та призведе до скорочення викидів парникових газів на 671 т СО2екв за рахунок заміщення біомасою природного газу.

Створення плантації енергетичної верби для виробництва тріски та подальшого її використання у котлах на біомасі ТзОВ «Радехівтеплоенерго»

Реалізація проекту створення плантації енергетичної верби планується на орендній території площею 60 га в м. Радехів.  Згідно проектних рішень буде закладено плантацію енергетичної верби, сертифіковані саджанці яких придбано у компанії «Salix Energy». Передбачається, що плантація енергетичної верби забезпечить до 50% потреб в сировині котелень м. Радехова загальною потужністю 4,5 МВт. Річне виробництво тріски з енергетичної верби складе до 1200 т та призведе до скорочення викидів парникових на 671 т СО2екв за рахунок заміщення біомасою природного газу.

Реконструкція котельні зі встановленням котлів для спалювання біопалива у Тишківській сільській раді Кіровоградської області

Даний інвестиційний проєкт орієнтований на заміщення використання вугілля в системі теплопостачання шляхом організації виробництва теплової енергії з біомаси. Проєкт передбачає реконструкцію працюючої комунальної вугільної котельні в селі Тишківка, Добровеличківського району, Кіровоградської області. Планове річне виробництво тепла з біомаси складатиме 576 Гкал, при цьому потреба у паливі складатиме близько 169 т гранул з лушпиння соняшника (97 т у.п.).

Використання біопалива заміщуватиме до 142,5 т/рік вугілля, що приведе до зниження викидів парникових газів на 402 тСОщорічно.

Реконструкція котельні зі встановленням котлів для спалювання біопалива у Обухівській сільській раді Вінницької області

Даний інвестиційний проєкт орієнтований на заміщення використання вугілля в системі теплопостачання шляхом організації виробництва теплової енергії з біомаси. Проєкт передбачає реконструкцію працюючої комунальної вугільної котельні в селі Обухів, Мурованокуриловецького району, Вінницької області. Основним паливом вибрано солом’яні брикети. Резервне паливо – брикети з агробіомаси (стебел кукурудзи, обрізків садів, лушпиння соняшника), дрова. Планове річне виробництво тепла з біомаси складатиме 600 Гкал, при цьому потреба у паливі складатиме близько 191 т солом’яних брикетів (101 т у.п.). Використання біопалива заміщуватиме до 255,3 т/рік вугілля, що приведе до зниження викидів парникових газів на 720 тСОщорічно.