Третій тренінг-семінар «Перспективи виробництва теплової енергії з біомаси у лісовому та сільському господарстві» по проекту «Біоенергетика для Бізнесу» (В4В)
Період виконання проєкту 2015-2017
Фінансування Horizon 2020
Послуги Організація семінарів
Сектор Теплова енергія з біомаси
Місце виконання проєкту Київ, Україна
Партнери 10 країн ЄС

14-15 листопада 2016 року відбувся третій тренінг-семінар «Перспективи виробництва теплової енергії з біомаси у лісовому та сільському господарстві» по проекту «Біоенергетика для Бізнесу». Метою заходу було представлення та обговорення поточних результатів виконання проекту «Біоенергетика для Бізнесу» (В4В) в контексті розвитку теплової біоенергетики в Україні.

Міжнародний проект «Біоенергетика для Бізнесу» сприяє (частковій) заміні викопного палива (наприклад, вугілля, нафти, газу), що використовується для опалення, доступними ресурсами біомаси (наприклад, побічними продуктами деревообробної промисловості, лісовою біомасою, гранулами, соломою та іншими сільськогосподарськими відходами) в Європейському Союзі та за його межами. Проект «Біоенергетика для Бізнесу» демонструє інвесторам і споживачам як використовувати біомасу енергоефективним і економічно-доцільним способом. Проект концентрується на наступних основних напрямках: (І) Використання раціональних бізнес-моделей та фінансових моделей, (ІІ) Створення сприятливого середовища, (ІІІ) Ретельна оцінка та реалізація проектів з виробництва теплової енергії з біомаси для централізованого теплопостачання і для власних потреб виробника.

Нижче ви можете ознайомитись з презентаціями згідно програми тренінг-семінару.

  1. Тетяна Желєзна, НТЦ «Біомаса». Представлення проекту «Біоенергетика для бізнесу» (В4В) та його результатів. Перспективні сегменти ринку теплової енергії в Україні для переходу на біопаливо.
  2. Георгій Гелетуха, Біоенергетична асоціація України (БАУ). Перспективи впровадження конкурентного ринку теплової енергії в Україні.
  3. Ольга Гайдай, НТЦ «Біомаса». Перспективи енергетичного використання біомаси від обрізки та викорчовування багаторічних сільськогосподарських насаджень в Україні.
  4. Семен Драгнєв, НТЦ «Біомаса». Можливості заготівлі побічної продукції кукурудзи на зерно для енергетичного використання в Україні.
  5. Олександра Трибой, БАУ. Представлення проекту по використанню біомаси міскантусу для виробництва теплової енергії. Частина 1. Вирощування та постачання міскантусу.
  6. Анатолій Баштовий, НТЦ «Біомаса». Представлення проекту по використанню біомаси міскантусу для виробництва теплової енергії. Частина 2. Зберігання та енергетична конверсія міскантусу.
  7. Анатолій Баштовий, НТЦ «Біомаса». Представлення електронного калькулятора (розробленого в рамках проекту В4В) для розрахунку параметрів біопалив.
  8. Тетяна Желєзна, НТЦ «Біомаса». Представлення електронного калькулятора (розробленого в рамках проекту В4В) для розрахунку техніко-економічних показників типових теплобіоенергетичних проектів.