Оцінка можливостей встановлення установки для виробництва теплової енергії з біомаси на елеваторі ТОВ «Агро-регіон Груп» в м. Бориспіль
Період виконання проєкту 2017
Фінансування ЄБРР
Послуги Консалтинг Ринкові дослідження
Сектор Теплова енергія з біомаси
Місце виконання проєкту Україна

Реалізація проекту передбачає встановлення теплогенератора гарячого повітря, що працює на біопаливі для роботи нової зерносушарки. Плановий обсяг сушки зерна кукурудзи складає 60 тис. тонн на рік. На даний час обрано постачальника теплогенератора, виконуються проектні роботи та ведуться роботи по отриманню дозвільних документів. В рамках проведених досліджень були надані консультації щодо підготовки та організації будівництва і експлуатації обладнання, забезпеченню паливною сировиною та покращенню екологічної безпеки.

Для роботи теплогенератора в якості основного палива планується використання гранул з лушпиння соняшника. Розглядається можливість використання більш якісного палива з низькою зольністю – деревних гранул, та встановлення більш ефективної системи газоочистки з метою покращення екологічних показників проекту. Був визначений перелік потенційних постачальників палива та ведуться роботи по укладанню договорів на постачання. Для забезпечення роботи теплогенератора на 2017 рік планується закупити близько 1,7 тис. тонн біопалива.