8 жовтня відбулась онлайн зустріч Робочої групи проєкту BIOPLAT-EU «Енергетичні культури для біоенергетичних проєктів: перспективи для Хмельниччини та Тернопільщини». У зустрічі прийняли участь, більше 50 учасників з 56 зареєстрованих, серед яких представники центральних і місцевих органів влади, аграрних компаній, фермери, приватні землевласники, інвестори, фінансуючі установи, девелоперські компанії, малий і середній бізнес, науковці і консультанти, які працюють, або мають намір працювати в регіоні.

Метою зустрічі було презентувати проєкт BIOPLAT-EU місцевим зацікавленим сторонам, розповісти про цілі проєкту та заплановані заходи, а також перевірити наявність даних та інформації, корисних для визначення поточного стану сектору біоенергетики в регіоні; зібрати інформацію про законодавче підґрунтя, а також економічний та соціальний стан регіону; визначити інтерес місцевої влади та інвесторів до співпраці для сприяння розвитку сектора біоенергетики в регіоні, а також пріоритетні біоенергетичні ланцюги та необхідні стимули для розвитку.

Презентації спікерів:

Проєкт BIOPLAT-EU

Законодавча політика щодо підтримки вирощування енергетичних рослин. Юрій Шафаренко – заступник голови Держенергоефективності

Сталі інновації у ланцюжку створення вартості в біоенергетиці. Кирило Томляк – менеджер Програми ЄБРР

Енергетичні рослини для біоенергетичних проєктів: бар’єри та перспективи в Україні. Георгій Гелетуха – Голова Правління, Біоенергетична Асоціація України

Вирощування енергетичних культур в Україні. Досвід SALIX ENERGY. Ірина Гнап – директор SALIX ENERGY

Культивування Міскантусу Гігантського. Досвід “Енерго-Аграр”

Проєкт BIOPLAT-EU: результати моделювання щодо наявності земель, доступних для вирощування енергетичних культур в Хмельницькій та Тернопільській областях. Олександра Трибой – старший консультант НТЦ “Біомаса”

Про можливості майбутньої платформи BIOPLAT-EU розповіла Ольга Гайдай, старший консультант НТЦ “Біомаса”.

Програма онлайн зустрічі стейкхолдерів Хмельницької та Тернопільської областей

!!! Якщо ви зацікавлені у розвитку сектору біоенергетичних рослин у вашому регіоні, будь ласка, пройдіть опитування за посиланням. Результати опитування будуть направлені до Держенергоефективності та допоможуть у розробці відповідних законодавчих актів на підтримку сектору вирощування енергетичних рослин в Україні.