AgroBioHeat: Сприяння впровадженню систем опалення на агробіомасі в сільських регіонах Європи
Період виконання проєкту 2019-2021
Фінансування Horizon 2020
Послуги Ринкові дослідження
Сектор Агробіомаса та енергокультури Теплова енергія з біомаси
Місце виконання проєкту Україна
Партнери Греція, Іспанія, Франція, Румунія, Угорщина та Україна

Фінансування: програмою досліджень та інновацій Європейського Союзу Горизонт 2020 за грантовою угодою № 818369, підписаною між проектним консорціумом та Європейською Комісією.

Основною метою проекту AgroBioHeat є підтримка масового впровадження вдосконалених та ринкових готових рішень для систем опалення, що працюють на агробіомасі в Європі.

Агробіомаса є великим, недовикористовуваним, місцевим ресурсом, який може допомогти в досягненні європейських Енергетичних і Кліматичних цілей, одночасно сприяючи розвитку сільських територій і кругової економіки.

Завдяки своїй діяльності AgroBioHeat прагне підвищити довіру до агробіомаси, надати місцевим зацікавленим сторонам можливість розблокувати ринок і вплинути на розвиток європейського та національного середовища таким чином, щоб сприяти розвитку ринку споживання агробіомаси. Дії проекту будуть головним чином розташовані в 6 європейських країнах (Греція, Іспанія, Франція, Румунія, Угорщина) та Україні і націлені на інтенсивне залучення різних зацікавлених сторін проекту.

Для досягнення головної мети проекту пропонуються наступні вісім конкретних цілей:

 • Збільшити споживання агробіомаси для виробництва теплової енергії шляхом підтримки 8 флагманських проектів, і підтримки запуску більше 80 ініціатив;
 • Підвищити довіру зацікавлених сторін до виробництва теплової енергії з використанням агробіомаси;
 • Надати керівництво та рекомендації політикам на місцевому, регіональному та національному рівнях для розуміння інструментів, які допоможуть подолати бар’єри для розвитку сектору опалення з використанням агробіомаси;
 • Вплинути на перегляд Положення про Екодизайн для котлів на твердому біопаливі та впровадження лімітів на викиди для опалювальних установок потужністю від 500 кВт до 1 МВт;
 • Зрозуміти фактори соціального сприйняття та місцеві особливості успіху або гальмування розробок систем опалення на агробіомасі;
 • Сприяти змінам у свідомості учасників та кластерів ланцюга створення вартості;
 • Підвищити позицію конкурентоспроможності європейських виробників та дистриб’юторів систем опалення на біомасі;
 • Сприяти підвищенню видимості систем опалення на агробіомасі для великої аудиторії, включаючи цільову аудиторію та ключових учасників, а також широку громадськість.

Цільова аудиторія та ключові учасники проекту в Україні:

Цільова аудиторія: потенційні користувачі систем опалення на агробіомасі в сільській місцевості

 • Енергосервісні компанії;
 • Кооперативи на відновлюваних джерелах енергії;
 • Державний сектор;
 • Ферми та агропромисловість.

Ключові учасники: політики, виробники обладнання та місцева громада.

Контактна особа від НТЦ “Біомаса”: Тетяна Желєзна (zhelyezna@secbiomass.com)


Автори публікації відповідальні за її зміст. Представлена інформація може не збігатися з позицією Європейського Союзу. Європейська Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, представленої на даному сайті.