Фінансування: програмою досліджень та інновацій Європейського Союзу Горизонт 2020 за грантовою угодою № 818369, підписаною між проектним консорціумом та Європейською Комісією.
Основною метою проекту AgroBioHeat є підтримка масового впровадження вдосконалених та ринкових готових рішень для систем опалення, що працюють на агробіомасі в Європі.
Агробіомаса є великим, недовикористовуваним, місцевим ресурсом, який може допомогти в досягненні європейських Енергетичних і Кліматичних цілей, одночасно сприяючи розвитку сільських територій і кругової економіки.
Завдяки своїй діяльності AgroBioHeat прагне підвищити довіру до агробіомаси, надати місцевим зацікавленим сторонам можливість розблокувати ринок і вплинути на розвиток європейського та національного середовища таким чином, щоб сприяти розвитку ринку споживання агробіомаси. Дії проекту будуть головним чином розташовані в 6 європейських країнах (Греція, Іспанія, Франція, Румунія, Угорщина) та Україні і націлені на інтенсивне залучення різних зацікавлених сторін проекту.
Для досягнення головної мети проекту пропонуються наступні вісім конкретних цілей:
- Збільшити споживання агробіомаси для виробництва теплової енергії шляхом підтримки 8 флагманських проектів, і підтримки запуску більше 80 ініціатив;
- Підвищити довіру зацікавлених сторін до виробництва теплової енергії з використанням агробіомаси;
- Надати керівництво та рекомендації політикам на місцевому, регіональному та національному рівнях для розуміння інструментів, які допоможуть подолати бар’єри для розвитку сектору опалення з використанням агробіомаси;
- Вплинути на перегляд Положення про Екодизайн для котлів на твердому біопаливі та впровадження лімітів на викиди для опалювальних установок потужністю від 500 кВт до 1 МВт;
- Зрозуміти фактори соціального сприйняття та місцеві особливості успіху або гальмування розробок систем опалення на агробіомасі;
- Сприяти змінам у свідомості учасників та кластерів ланцюга створення вартості;
- Підвищити позицію конкурентоспроможності європейських виробників та дистриб’юторів систем опалення на біомасі;
- Сприяти підвищенню видимості систем опалення на агробіомасі для великої аудиторії, включаючи цільову аудиторію та ключових учасників, а також широку громадськість.
Цільова аудиторія та ключові учасники проекту в Україні:
Цільова аудиторія: потенційні користувачі систем опалення на агробіомасі в сільській місцевості
- Енергосервісні компанії;
- Кооперативи на відновлюваних джерелах енергії;
- Державний сектор;
- Ферми та агропромисловість.
Ключові учасники: політики, виробники обладнання та місцева громада.
Контактна особа від НТЦ “Біомаса”: Тетяна Желєзна (zhelyezna@secbiomass.com)
Автори публікації відповідальні за її зміст. Представлена інформація може не збігатися з позицією Європейського Союзу. Європейська Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, представленої на даному сайті.