Перший тренінг-семінар «Теплопостачання на основі біомаси для об’єктів бюджетної сфери» по проекту «Біоенергетика для Бізнесу» (В4В)
Період виконання проєкту 2015-2017
Фінансування Horizon 2020
Послуги Організація семінарів
Сектор Біогаз та біометан Електрична енергія з біомаси та ТЕЦ Енергоефективність Рідкі біопалива Теплова енергія з біомаси
Місце виконання проєкту Україна
Партнери 10 країн ЄС

20-21 квітня 2016 року відбувся перший тренінг-семінар “Теплопостачання на основі біомаси для об’єктів бюджетної сфери” про проекту “Біоенергетика для Бізнесу”. Метою заходу було представлення та обговорення поточних результатів виконання проекту «Біоенергетика для Бізнесу» (В4В) в контексті розвитку теплової біоенергетики в Україні.

Міжнародний проект «Біоенергетика для Бізнесу» сприяє (частковій) заміні викопного палива (наприклад, вугілля, нафти, газу), що використовується для опалення, доступними ресурсами біомаси (наприклад, побічними продуктами деревообробної промисловості, лісовою біомасою, гранулами, соломою та іншими сільськогосподарськими відходами) в Європейському Союзі та за його межами. Проект «Біоенергетика для Бізнесу» демонструє інвесторам і споживачам як використовувати біомасу енергоефективним і економічно-доцільним способом. Проект концентрується на наступних основних напрямках: (І) Використання раціональних бізнес-моделей та фінансових моделей, (ІІ) Створення сприятливого середовища, (ІІІ) Ретельна оцінка та реалізація проектів з виробництва теплової енергії з біомаси для централізованого теплопостачання і для власних потреб виробника.

Нижче ви можете ознайомитись з презентаціями згідно програми тренінг-семінару.

  1. Ольга Гайдай, НТЦ «Біомаса». Представлення проекту «Біоенергетика для бізнесу» (В4В). Перспективні сегменти ринку теплової енергії в Україні.
  2. Тетяна Желєзна, НТЦ «Біомаса». Бар’єри та можливості для впровадження технологій виробництва теплової енергії з біомаси в Україні.
  3. Євген Олійник, Біоенергетична асоціація України (БАУ). Розвиток виробництва теплової енергії з біомаси в Україні. Технології та обладнання.
  4. Ольга Гайдай, НТЦ «Біомаса». Використання твердої біомаси для виробництва теплової енергії в Україні. Кращі приклади.
  5. Тетяна Желєзна, НТЦ «Біомаса». Питання тарифоутворення в секторі теплової енергії з біомаси.
  6. Володимир Крамар, Агентство з відновлюваної енергетики. Приклад ТЕО будівництва котельної на біомасі.
  7. Анатолій Баштовий, НТЦ «Біомаса». Представлення електронного калькулятора (розробленого в рамках проекту В4В) для розрахунку параметрів біопалив.
  8. Тетяна Желєзна, НТЦ «Біомаса». Представлення електронного калькулятора (розробленого в рамках проекту В4В) для розрахунку техніко-економічних показників типових теплобіоенергетичних проектів.