Другий семінар «Можливості використання деревної біомаси від обрізки плодових дерев і викорчовування старих насаджень в енергетичних цілях». up_Running
Період виконання проєкту 2016-2019
Фінансування Horizon 2020
Послуги Організація семінарів
Сектор Теплова енергія з біомаси
Місце виконання проєкту Київ, Україна
Партнери Іспанія, Греція, Італія, Україна, Португалія, Франція, Хорватія

10 червня 2016 року у Києві, в рамках виставки АГРО-2016 відбувся другий семінар “Можливості використання деревної біомаси від обрізки плодових дерев і викорчовування старих насаджень в енергетичних цілях” в рамках проекту up_Running “Підвищення рівня сталого постачання деревної біомаси від обрізки та викорчовування багаторічних сільськогосподарських насаджень”. Семінар був націлений на представників компаній виробників/продавців енергетичного обладнання, та обладнання, що може використовуватись під час збору, попередньої обробки та транспортування відходів від обрізки плодових дерев та викорчовування старих насаджень.

Міжнародний проект «up_Running», що виконується в рамках програми спільних міжнародних наукових досліджень HORIZON 2020 сприяє розвитку та поширенню технологій біоенергетичної утилізації деревини від обрізки та викорчовування виноградних, оливкових та плодових плантацій. Для досягнення такої мети проект поєднує дії, що націлені на зміну сприйняття сектору, на підвищення рівня технологічної обізнаності, на поширення інформації щодо реальних успішних прикладів та моделей, яких можна дотримуватися, та на просування та заохочення енергетичної утилізації відходів від обрізки та викорчовування плантацій.

Нижче ви можете ознайомитись з презентаціями згідно програми семінару.

  1. Тетяна Желєзна, НТЦ «Біомаса. Стан розвитку біоенергетики в Україні.
  2. Алла Кравченко, Український клуб аграрного бізнесу. Представлення проекту «uP_running». Можливості співпраці в рамках проекту.
  3. Ольга Гайдай, Семен Драгнєв, НТЦ «Біомаса». Світовий досвід використання деревної біомаси від обрізки та видалення плантацій в енергетичних цілях. Потенційні переваги для умов України.

Організатори семінару залучили учасників до дискусії на тему енергетичного використання відходів від обрізки та викорчовування, та з наступних питань:

  • Чи наявне відповідне обладнання для збору, подрібнення відходів на ринку України?
  • Чи є компанії готові надавати відповідні послуги для фермерів?
  • Чи є на ринку енергетичне обладнання, в якому можна безперешкодно використовувати відходи від обрізки та викорчовування насаджень?

Інформація, отримана від гравців біопаливного ринку в подальшому буде використовуватись експертами проекту для написання стратегічного плану та плану дій для розвитку даного сектору в Україні.


Проект uP_Running отримав фінансування від програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» за грантовою угодою № 691748. Автори публікації відповідальні за її зміст. Представлена інформація може не збігатися з позицією Європейського Союзу. Європейська Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, представленої на даному сайті.