uP_running: Cтале використання деревної біомаси від обрізки і викорчовування багаторічних СГ насаджень
Період виконання проєкту 2016-2019
Фінансування Horizon 2020
Послуги Ринкові дослідження
Сектор Теплова енергія з біомаси
Місце виконання проєкту Україна
Партнери Іспанія, Греція, Італія, Україна, Португалія, Франція, Хорватія

Фінансування: програмою досліджень та іновацій Європейського Союзу Горизонт 2020 за грантовою угодою № 691748, підписаною між проектним консорціумом та Європейською Комісією.

Мета проекту: Підвищення рівня сталого постачання деревної біомаси від обрізки та від викорчовування виноградних, оливкових та плодових насаджень.

Покликання проекту uP_running полягає в розвитку обізнаності аграрної та енергетичної галузей щодо потенціалу і додаткової вигоди такого альтернативного палива, як деревна біомаса від плантацій та садів, а також зменшити загальний рівень скептицизму стосовно технологічних бар’єрів і потенційних ризиків. Відповідно, проект має продемонструвати ключові інструменти, переконати гравців ринку у вигоді роботи ланцюгами доданої вартості ОВСН та в результаті поширити енергетичну утилізацію деревної біомаси, як вторинної продукції АПК, серед багатьох учасників ринку в 7 країнах Європи (Іспанія, Греція, Італія, Україна, Португалія, Франція, Хорватія).

Україна була обрана одним із стратегічних партнерів, оскільки має велику щільність насаджень плодових дерев і виноградників, а отже і потенціал використання відходів виробництва для теплової енергії.

Проект uP_running буде включати такі події як: демонстраційні заходи, семінари, воркшопи за якими Ви можете слідкувати на сайті проекту в Україні та на сайті НТЦ “Біомаса”.

Завдання проекту:

 • Визначити і встановити інструменти подолання бар’єрів розвитку використання аграрної деревної біомаси в енергетичному секторі;
 • Здійснити 20 демонстраційних ланцюгів доданої вартості використання біомаси ОВСН в 4 європейських країнах;
 • Ідентифікація та документація ключових факторів успіху та практичних бізнес моделей і рішень для подальшого поширення між учасниками Європейського ринку;
 • Сприяння створенню самодостатнього сервісу консультування в підтримці прийняття рішень фермерами,кооперативами, аграрними компаніями та іншими учасниками ланцюгів доданої вартості в Європі;
 • Ініціювання перспективного самостійного розвитку використання ОВСН для досягнення рівня утилізації в 50% в 2030 році;
 • Поширення в широкій аудиторії учасників ринку отриманих матеріалів проекту та результатів для використання як підчас так і поза проектом;
 • Підтримка відповідного сприятливого інформаційного клімату прийняття рішення щодо запровадження нових ланцюгів постачання ОВСН біомаси;
 • Очолити інформаційну кампанію для залучення урядів, бізнесу та інших організацій задля форсування рішень через політичні та правові інструменти.

uP_running є проект, адресований до аграріїв, гравців ринків біомаси та енергетики. Заходи проекту uP_running направлені виключно на створення додаткової вигоди реальних та перспективних учасників ланцюгів доданої вартості постачання ОВСН біомаси. Окремі бенефіціари-учасники сектору можуть отримати прямі та опосередковані вигоди від проекту. Окремо від індивідуальних аграрних, бенефіціарів ринку біомаси та енергетики, перелік дій проекту uP_running адресований відповідним галузевим та професійним об’єднанням.

Цільова територія та бенефіціари проекту в Україні:

 • Фермери, виробники фруктів, винограду, ОВСН біомаси
 • Постачальники та споживачі біомаси, сервісні компанії, посередники та кінцеві споживачі
 • Консультанти, сервісні компанії, аграрні асоціації
 • Кластери, асоціації, платформи

Додаткову інформацію про проект uP_running ви можете знайти на офіційному сайті проекту або на сайті проекту в Україні.

Контактна особа від НТЦ “Біомаса”: Семен Драгнев (dragnev@biomass.kiev.ua)


Автори публікації відповідальні за її зміст. Представлена інформація може не збігатися з позицією Європейського Союзу. Європейська Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, представленої на даному сайті.