Третій семінар «Можливості використання деревної біомаси від обрізки плодових дерев і викорчовування старих насаджень в енергетичних цілях»
Період виконання проєкту 2016-2019
Фінансування Horizon 2020
Послуги Організація семінарів
Сектор Теплова енергія з біомаси
Місце виконання проєкту Вінниця, Україна
Партнери Іспанія, Греція, Італія, Україна, Португалія, Франція, Хорватія

30 червня 2016 року у місті Вінниця відбувся третій семінар “Можливості використання деревної біомаси від обрізки плодових дерев і викорчовування старих насаджень в енергетичних цілях” в рамках проекту up_Running “Підвищення рівня сталого постачання деревної біомаси від обрізки та викорчовування багаторічних сільськогосподарських насаджень”. Таким чином завершено серію запланованих в рамках проекту семінарів, основною метою яких було створення платформи для спілкування зацікавлених сторін та обговорення можливих шляхів реалізації демонстраційних проектів в Вінницькій області.

Міжнародний проект «up_Running», що виконується в рамках програми спільних міжнародних наукових досліджень HORIZON 2020 сприяє розвитку та поширенню технологій біоенергетичної утилізації деревини від обрізки та викорчовування виноградних, оливкових та плодових плантацій. Для досягнення такої мети проект поєднує дії, що націлені на зміну сприйняття сектору, на підвищення рівня технологічної обізнаності, на поширення інформації щодо реальних успішних прикладів та моделей, яких можна дотримуватися, та на просування та заохочення енергетичної утилізації відходів від обрізки та викорчовування плантацій.

Демонстраційним регіоном проекту в Україні обрано Вінницьку область. Тому, основною метою семінару було залучення представників компаній, які можуть бути зацікавленими у постачанні, переробці та споживанні деревної біомаси від обрізання та викорчовування насаджень. Всі зацікавлені учасники зможуть взяти участь у п’яти демонстраційних проектах, запланованих для реалізації у 2017 році.

Нижче ви можете ознайомитись з презентаціями згідно програми семінару.

1. Тетяна Желєзна, НТЦ «Біомаса. Стан розвитку біоенергетики в Україні.

2. Алла Кравченко, Український клуб аграрного бізнесу. Представлення проекту «uP_running». Можливості співпраці в рамках проекту.

4. Ольга Гайдай, Семен Драгнєв, НТЦ «Біомаса». Світовий досвід використання деревної біомаси від обрізки та видалення плантацій в енергетичних цілях. Потенційні переваги для умов України.

В рамках семінару було організовано екскурсію на котельню централізованого теплопостачання у місті Вінниця потужністю 5,2 МВт, що працює на деревній трісці. Котельню по вулиці Баженова було реконструйовано у 2014 році в рамках співпраці між Швейцарською конфедерацією та Вінницькою міською радою. КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго”, що експлуатує котленю буде забезпечувати гаряче водопостачання та опалення для мешканці 48 будинків, а також для школи та двох дитсадків.

НТЦ “Біомаса” дякує за співпрацю Вінницькій міській раді, а також ВП ВМР “Вінницяміськтеплонерго” за співпрацю та організацію екскурсії, в рамках якої фермери мали змогу переконатись у присутності в області стабільного ринку споживання твердого біопалива. Тому, при організації збору та виробництва біопалива з деревини, що утворюється після обрізки та викорчовування садів, фермери можуть розраховувати на стабільного споживача їх продукції.


Проект uP_Running отримав фінансування від програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» за грантовою угодою № 691748. Автори публікації відповідальні за її зміст. Представлена інформація може не збігатися з позицією Європейського Союзу. Європейська Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, представленої на даному сайті.