Міжнародний проект «uP_running» в рамках програми наукового та інноваційного співробітництва Європейського Союзу HORIZON 2020 сприяє розвитку та поширенню технологій біоенергетичної утилізації деревини від обрізки та викорчовування виноградних, оливкових та плодових насаджень.

В рамках проекту Науково-технічним центром “Біомаса” та Українським клубом аграрного бізнесу було проведено підсумковий семінар, метою якого було висвітлення інформації щодо кінцевих результатів проекту: презентація існуючих виробничих ланцюгів, бізнес моделей та найкращих кейсів, та обговорення вивчених уроків та отриманого досвіду з зацікавленими сторонами: фермерами-садоводами, сервісними компаніями та споживачами енергії.

З вітальним словом та презентацією щодо загальних тенденцій розвитку біоенергетики в Україні виступив Голова Правління Біоенергетичної Асоціації України Георгій Гелетуха. (Презентація за наступним посиланням).

Проблеми та перспективи використання агробіомаси для виробництва енергії в Україні окреслила експерт БАУ та зав. відділу НТЦ “Біомаса” Тетяна Желєзна. Деревина від обрізки та викорчовування багаторічних насаджень може бути віднесена до агробіомаси, тому ключові запитання, які пані Тетяна озвучила для даного сектору загалом, є актуальними і для проблематики проекту uP_running. (Ознайомитися з презентацією Тетяни Желєзної).

Алла Кравченко, заступник генерального директора УКАБ, розповіла про проект up_Running загалом, та представила основні завдання і отримані результати трирічної роботи проекту.

Семен Драгнєв, старший консультант НТЦ «Біомаса», представив основні моменти використання енергії біомаси від обрізки та викорчовування насаджень: правильна побудова нового ланцюжка доданої вартості, співпраця між всіма зацікавленими сторонами, вибір техніки та найбільш оптимальних технологій. Було представлено п’ять демонстраційних проектів, які були реалізовані в Україні та проведено огляд найкращих світових та європейських практик. (Презентація Семена Драгнєва).

Відео відзняте в процесі реалізації двадцяти демонстраційних проектів в Україні, Греції, Італії та Іспанії можна переглянути на YouTube каналі проекту.

На завершення семінару Ольга Гайдай, старший консультант НТЦ «Біомаса», коротко представила всі напрацювання проекту up_Running та розповіла де їх шукати та як користуватись. Було представлено великий доробок проекту у вигляді посібнику для консультування, веб-інструменту для пошуку даних Обсерваторія, монографій проекту, звіту з флагманських історій успіху, детального опису двадцяти демонстраційних проектів, проведених в чотирьох європейських країнах та інші корисні документи. (Ознайомитись з напрацюваннями проекту uP_running).

Всю корисну інформацію та напрацювання проекту ви можете знайти на сайті.

Організатори:

Даний проект отримав фінансування від програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» за грантовою угодою № 691748.