«Інструмент для попереднього розрахунку техніко-економічних показників теплобіоенергетичних проектів» (Інструмент) проекту «Біоенергетика для бізнесу» (Bioenergy4Business, В4В) дозволяє оцінювати витрати на виробництво теплової енергії для нових котелень на біомасі (гранули, деревна тріска, солома) та викопних видах палива (рідке паливо, газ, вугілля) і повернення інвестицій при заміщенні викопного палива на біопаливо для існуючої опалювальної установки з котлами середньої потужності.

Про Інструмент

Австрійське енергетичне агентство у рамках проекту Horizon 2020 (www.bioenergy4business.eu, B4B, фінансується ЄС) розробило інноваційний та безкоштовний «Інструмент для попереднього розрахунку техніко-економічних показників теплобіоенергетичних проектів» з метою визначення інвестицій у низькотемпературні системи на біопаливі (для опалення та гарячого водопостачання приватних домогосподарств, а також отримання теплової енергії для технологічних потреб).

Беручи до уваги досить великі інвестиції у такі проекти, від десятків тисяч до декількох мільйонів євро, цей Інструмент є досить детальним і вимагає деяких попередніх знань про системи теплопостачання середньої потужності на біомасі і викопному паливі з або без теплових мереж. Інструмент дозволяє широкому колу потенційних користувачів проводити аналіз попереднього техніко-економічного обґрунтування для систем опалення на біомасі у зручному для користувача вигляді. За допомогою аналізу дисконтованих грошових потоків Інструмент дозволяє порівнювати систему опалення на біомасі та еквівалентну систему опалення на викопному паливі. Сфера застосування цього Інструменту Excel – системи опалення для індивідуального теплопостачання будинків, а також систем опалення з тепломережами для постачання теплової енергії зовнішнім споживачам (мікро-мережі або мережі централізованого теплопостачання).

Інструмент включає в себе допомогу для визначення потужності котельні та довідкові значення для інвестицій для всіх необхідних складових (для котелень на біопаливі та викопному паливі) від 100 кВт до 20 МВт номінальної теплової потужності (в залежності від палива та потужності котельні для країни, яка розглядається). Також у ньому містяться довідкові значення для експлуатаційних та щорічних додаткових витрат. Усі довідкові значення, що містяться в Інструменті, приведені для 2015 року та базуються на проведених дослідженнях у 12 європейських країнах-партнерах відповідними партнерами проекту B4B. Пояснювальна інформація інтегрована у цей Інструмент. Інтерфейс Інструменту доступний на 10 мовах.

Процедура завантаження

Для того, щоб завантажити останню версію Інструменту В4В, будь ласка, заповніть реєстраційну форму  на сайті en.energyagency.at та пройдіть нескладну реєстрацію. Ця реєстрація необхідна для того, щоб Австрійське енергетичне агентство мало можливість розсилати актуальні версії Інструменту зареєстрованим користувачам.

Розділ «Завантаження» (Downloads)

Крім незаповненого файлу Інструменту та інструкції по його використанню (обов’язково ознайомтесь), ви також можете завантажити два попередніх техніко-економічних дослідження (два заповнених файли Інструменту та відповідну інформацію по проектам на англійській мові), проведених з використанням Інструменту.

Ви знайдете техніко-економічні порівняння для:
– переведення системи централізованого теплопостачання потужністю 400 кВт готелю з рідкого палива на деревну тріску;
– будівництва централізованої системи теплопостачання потужністю 4,9 МВт з 8-кілометровою тепломережею з нуля (спалювання деревної тріски у порівнянні зі спалюванням природного газу).

Обидва дослідження стосуються котелень на біомасі, які експлуатуються в Австрії протягом кількох років. Проаналізовано, чи ці проекти котельних на біомасі могли б бути реалізовані знову, виходячи з теперішніх інвестицій і австрійських цін на енергоносії у 2016 році (тобто при відносно низьких цінах на енергію з викопних видів палива у порівнянні з тими цінами, коли котельні були побудовані).

Ви також можете використовувати Інструмент для проектів індивідуальних котлів на біомасі у інших секторах економіки, а також для інших проектів з мікро-мережами та системами централізованого теплопостачання.

Особливо рекомендована сфера застосування Інструменту – порівняння декількох комерційних пропозицій для нової системи теплопостачання або для проектів заміщення палива.